Sauna

V chladném zimním období vás mile překvapí naše sauny a jejich výběr ze 3 druhů. Nachází se zde finská sauna, parní sauna a infra sauna.

Sauny mají blahodárné účinky na zdraví člověka. Posilují obranné schopnosti organismu a snižují výskyt různých onemocnění. Sauna se využívá se jako prostředek k postupnému otužování a zvyšování kondice.

Účinky sauny:

  • zvyšuje odolnost organismu vůči běžným infekcím horních cest dýchacích
  • urychluje vylučování toxických látek z organismu
  • zlepšuje prokrvení tkání a mírní bolesti kloubů
  • působí blahodárně na uvolnění svalového napětí
  • pomáhá při odbourávání stresu a zbavuje celkové vyčerpanosti

Finská sauna

Standardně u nás najdete finskou ( suchou saunu), kde je lidský organismus vystaven teplotám mezi 80 ºC až 110 ºC při vlhkosti vzduchu v rozmezí 8 až 15 %. Díky intenzívnímu pocení se pokožka zbavuje nečistot a zároveň je povzbuzována látková výměny

Parní sauna

Parní sauna má prokazatelné účinky na lidský organismus. Léčí řadu fyzických onemocnění a předchází jejich výskytu. Pravidelné využívání parní sauny má příznivé účinky na lidský organismus. Mimo účinků na fyzické zdraví také pomáhá odbourávat stres a navozuje pocit vnitřního uvolnění. Jistě oceníte příznivé působení páry na fyzickou kondici a přitažlivější vzhled - parní sauna čistí a omlazuje pleť, zmírňuje celulitidu a snižuje nadváhu. V neposlední řadě má parní sauna také blahodárné účinky na lidskou psychiku, navozuje pocit uvolnění a rovnováhy a odstraňuje stres.

Infrasauna

Jako poslední je pro vás k dipozici infrasauna, kde vytápění kabiny zajišťují speciální keramické zářiče. Infrapaprsky pronikají přímo do tkání a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotách kolem 50 ºC. Infrasauna je vhodná zejména pro lidi, kteří nemohou ze zdravotních důvodů navštěvovat saunu klasickou.